ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای حسابداری و مالی

تعیین دستمزد کارگران برای سال 1400 با افزایش 39 درصدی در جلسه شورای عالی کار به تصویب رسید ; جدول کامل حقوق و دستمزد 1400 کارگران

در جلسه روز شنبه 23 اسفند 99 که برای سومین مرتبه با حضور اعضای شورای عالی کار برگزار شد بعد از چند ساعت جلسه و بحث و بررسی بین نمایندگان کارفرمایان و کارگران و با حضور وزیر کار دستمزد سال 1400 کارگران با افزایش 39 درصدی تعیین شد.

 

 

طبق مصوبه شورای عالی کار حداقل مزد کارگران در سال 1400 برای هر روز معادل 885،165 ریال تعیین شده است و طی بخشنامه شماره 251193 مورخه 1399/12/27 از سوی وزارت کار ابلاغ گردیده است.

همچنین برای کسانی که بیش از یکسال سابقه کار در کارگاه داشته باشند ماهیانه 1،400،000 ریال پایه سنوات در نظر گرفته شده است.

مبلغ بن خوارو بار به ازای هرماه 6،000،000 ریال و حق مسکن 4،500،000 ریال تعیین شد که البته مبلغ حق مسکن باید در جلسه هیات وزیران به تصویب برسد.

برای کسانی که در سال قبل مزد آن ها از حداقل مزد بیشتر بوده است که برای کسانی که بیش از یکسال سابقه کار دارند از فرمول سایر سطوح مزدی محاسبه میگردد که توضیحات کامل راجع به حداقل مزد و سایر سطوح مزدی در این مطلب کامل توضیح داده شده است.

 

بر اساس ماده 35 قانون کار ضوابط و مزایای مربوط به مزد ساعتی ، کارمزد ساعتی و کارمزد و مشاغل قابل شمول موضوع این ماده که با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی خواهد رسید ، تعیین می گردد . همچنین بر اساس ماده 41 قانون کار ، شورای عالی کار همه ساله موظف است میزان پایه حقوق وزارت کار کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای ذیل تعیین نماید :

1 ) حداقل مزد کارگران با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود .

2 ) حداقل مزد بدون آن که مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی های کار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه ای باشد تا زندگی یک خانواده ، که تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می شود را تامین نماید .

 

در جدول زیر نیز مشمول بیمه اجباری کارگران برای ماههای مختلف سال محاسبه شده است که میتواند مورد استفاده قرار گیرد  : 

 

شورای عالی کار چیست

در فصل دهم قانون کار ، تشکیل شورایی تحت عنوان شورای عالی کار مورد پیش بینی قرار گرفته است که به صورت موثری در زمینه حقوق کار ایفای نقش نموده و با تصویب تصمیمات متعدد خود ، این جنبه از حقوق کارگری و کارفرمایی را تحت تاثیر قرار می دهد . بر اساس ماده 167 قانون کار :

" در وزارت کار و امور اجتماعی شورایی به نام شورای عالی کار تشکیل می شود . وظیفه شورا انجام کلیه تکالیفی است که به موجب این قانون و سایر قوانین مربوطه به عهده آن واگذار شده است " که به طور کلی ، وظیفه اساسی و اصلی شورای عالی کار را می توان تحت عنوان اتخاذ تدابیر و تدوین دستور العمل های مربوط به سیاست های کار و اشتغال بر اساس قانون کار و دیگر موازین حقوقی تعریف نمود.

 

اعضای شورای عالی کار

در قسمت قبل به توضیح شورای عالی کار مطابق قانون کار جمهوری اسلامی ایران و سازمان و ساختار آن پرداخته شد ؛ با این حال پرسش مهم آن است که اعضای شورای عالی کار چه کسانی هستند ؟ پاسخ به این سوال از آن جهت مهم است که اصل سه جانبه گرایی در حقوق کار عضویت نمایندگانی از دولت ، کارگران و کارفرمایان را به صورت توامان در نهادهای تصمیم گیرنده اقتضا می کند تا منافع همه اقشار نام برده محفوظ بماند . بر اساس ماده 167 قانون کار ، اعضای شورای عالی کار عبارتند از :

الف ) وزیر کار و امور اجتماعی که ریاست شورا را به عهده خواهد داشت ؛

ب ) دو نفر از افراد بصیر و مطلع در مسائل اجتماعی و اقتصادی به پیشنهاد وزیر کار و امور اجتماعی و تصویب هیأت وزیران که یک نفر از آنان از اعضای شورای عالی صنایع انتخاب خواهد شد ؛

ج ) سه نفر از نمایندگان کارفرمایان ( یک نفر از بخش کشاورزی ) به انتخاب کارفرمایان ؛

د ) سه نفر از نمایندگان کارگران ( یک نفر از بخش کشاورزی ) به انتخاب کانون عالی شوراهای اسلامی کار ؛

بنابراین ، شورای عالی کار از افراد نام برده در فوق تشکیل خواهد شد که به استثنای وزیر کار و امور اجتماعی ، بقیه اعضای آن برای مدت دو سال تعیین و انتخاب می گردند که البته انتخاب مجدد آنها بلامانع می باشد . لازم به ذکر است که طبق تبصره همین ماده ، هر یک از اعضای شرکت کننده در جلسه تنها دارای یک حق رای می باشند .

 

 برای مشاهده نحوه محاسبه مالیات حقوق 1400 طبق جدول پلکانی کلیک کنید

 

بسته آموزشی حقوق و دستمزد نیک لاین

پیام های خوانندگان :


دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *