ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای حسابداری و مالی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای حسابداری و مالی

نحوه ورود و ثبت نام در بورس

آشنا نبودن با بورس، میتواند ضرر مالی بسیار زیادی را به شما وارد کند بنابراین آموزش دیدن در این زمینه را باید در الویت اول قبل از هر گونه سرمایه گذاری قرار دهید.

در این مطلب قصد داریم این بازار را برای شما معرفی کنیم و مراحل سرمایه گذاری در بورس که به 4 مرحله تقسیم بندی می شود را توضیح دهیم.

 

  • دریافت کد بورسی

جهت دریافت کد بورسی، ابتدا به یکی از سایت های کارگزاری مراجعه نمائید. سپس نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات و در نهایت دریافت کد بورسی اقدام نمائید. بعد از دریافت کد بورسی، به سامانه معاملات آنلاین اوراق بهادار دسترسی پیدا میکنید. بعد از دریافت کد معاملاتی، با ورود به سامانه سجام و احراز هویت ، میتوانید ثبت نام خود را تکمیل کنید.

 

  • آموزش بورس

بقدری بازار بورس بزرگ است ، که هر چه یاد بگیرید باز هم کم است. برای ورود به بازار بورس نیازمند چندین سال تجربه هستید در واقع اگر میخواهید براحتی ضرر کنید، همین حالا و بدون آموزش وارد بورس شوید  از نکات مهم آموزش های بورس ، توجه نکردن به توصیه های دیگران جهت خرید سهام است. تا خودتان از سهام مورد نظر مطمئن نشدید، برای خرید اقدام نکنید زیرا امکان ضرر وجود دارد.

 

  • مبلغ سرمایه گذاری

این مبلغ ابتدا باید از کم شروع شود و به مرور زمان و یادگیری بیشتر، مبلغ را افزایش دهید. خصوصا اگر تازه وارد هستید، پیشنهاد می شوید از 1 میلیون تومان شروع کنید.

پیشنهاد می شود مبلغ بورس را ماهیانه افزایش دهید اما این درصد افزایش نباید خیلی زیاد باشد و بهتر است کم کم مبلغ را بالا ببرید.

تک سهم نباشید ! به مرور زمان که با بازار بورس آشنا شدید و مبلغ سرمایه گذاریتان را افزایش داید، بهتر است مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر می گیرید را به چند بخش تقسیم کنید و سهام های مختلفی را تهیه کنید.

 

  • شروع معامله

مهم ترین نکته در شروع معامله گری بورس، بررسی بازار است. اگر سود کردید، هیجان زده نشوید و مبلغ سرمایه گذاری را یک دفعه افزایش ندهید. امکان دارد ضرر زیادی را بپردازید بنابراین قبل از هر گونه افزایش سرمایه ، بازار را بررسی کنید و تصمیم گیری عجولانه ای نداشته باشید.

 

در انتها قابل ذکر است که بدون ترس وارد بورس شوید و همواره آموزش های زیادی را ببینید تا به مرور زمان بر این بازار بزرگ مسلط شوید و موفقیت های زیادی را کسب کنید.

پیام های خوانندگان :


دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *