ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای حسابداری و مالی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای حسابداری و مالی

آیا خانواده کارگر متوفی که بیمه نشده، می‌توانند مستمری دریافت کنند؟

آیا خانواده کارگر متوفی که بیمه نشده، می‌توانند مستمری دریافت کنند؟

🔸اگر فوت ناشی از کار باشد، فرد به هیچ سابقه بیمه پردازی نیاز ندارد و حتی اگر در روز اول کار، حادثه‌ منجر به فوت رخ دهد، تمام حقوق به خانواده پرداخت می‌شود.

🔸اما اگر کارگری در اثر بیماری فوت کند، نیاز است در ۱۰ سال آخر عمر، حداقل یک سال و در سال آخر هم ۹۰ روز سابقه بیمه‌پردازی داشته باشد. این دو شرط باید برقرار باشد تا سازمان تامین اجتماعی بتواند به بازماندگان مستمری بپردازد.

🔸اگر کارفرما، کارگر را بیمه نکرده باشد، بازماندگان باید با اسناد و مدارک به شعبه رفته و به واحد نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی مراجعه کنند و تقاضای بخشنامه ماده ۵۳۹ را بدهند. اگر مدارک احراز شد، حقوق پرداخت می‌شود.

پیام های خوانندگان :


دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *